Jak smarować rolki prysznicowe?

Jak smarować rolki prysznicowe?

Ten, kto aktywnie korzysta z kabiny prysznicowej, wielokrotnie napotkał na następujący problem - drzwi zasadniczo nie chcą się poruszać względem ramy. Powody mogą być inne.

Jest prawdopodobne, że ze względu na długotrwałe działanie rolek są zdeformowane i wymagają wymiany. Na rolki kabin prysznicowych w Charkowie można kupić bez wychodzenia z domu. Należy bardzo uważać na zgodność rozmiaru i modelu węzła.


Jednak wymiana jest wymagana tylko w 13-15% przypadków. Reszta problemu pomoże wyeliminować smar silikonowy.

Wygląd kamienia wodnego Woda dostarczana przez system wodno-kanalizacyjny w każdym mieszkaniu jest poddawana wielu stopniom oczyszczenia, co gwarantuje najbardziej skuteczne oczyszczanie z zanieczyszczeń i bakterii (patogeny). Minus uważa się, że to czyszczenie zwiększa twardość wody.

W wodzie występuje duża ilość soli w postaci rozpuszczonej. Możesz je zobaczyć osobiście, jeśli ugotujesz czajnik wody. Skala - to osady wapienne. Ale faktem jest, że z czasem mogą tworzyć się na innych powierzchniach. Szczególnie wrażliwe powierzchnie, często spadające pod wodą. Oznacza to, że łazienka jest zagrożona. Systematyczne wchodzenie wilgoci i suszenie w czasie prowadzi do wzrostu znanej warstwy. Naturalnie, gdy pojawia się na rolkach kabiny prysznicowej, drzwi doświadczają wzrostu tarcia mechanicznego w prowadnicach i kończą się prawidłowo.

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMU SZYBKO I WKRÓTCE

Jeśli dokładnie myjesz rolki zwykłym mydłem (niedziałającym detergentem), drzwi znowu zamkną się idealnie. Ale z czasem problem może powrócić (najprawdopodobniej tak się stanie). Dlatego na ratunek przychodzi smar silikonowy. W zasadzie nie brudzi się i bardzo skutecznie wykonuje powierzone jej obowiązki. W rzeczywistości stworzy niewidoczny film na rolkach. W tym samym czasie, gdy woda dostanie się na wałek, będzie zapewnione walcowanie, a nie pozostawanie na rolce. W rezultacie wszystkie osady soli nie mogą pozostawać na powierzchni rolki. Tak więc rozwiązanie można opisać w następujących krokach:

  • dobieramy drzwi kabiny prysznicowej;
  • zdemontuj rolki;dokładnie umyć;
  • cofnąć;
  • smarować smarem silikonowym (nielepiącym się).

Po zakończonych czynnościach kabina prysznicowa będzie działała bez żadnych trudności.
CommentsSubskrybuj nowości:

Klikając przycisk "Wyślij", wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

markerOtwórz mapę