Jak zmienić rolki na prysznicu

Jak zmienić rolki na prysznicu

Kabiny prysznicowe są często wyposażone w przesuwane drzwi, które poruszają się za pomocą specjalnych mechanizmów rolkowych. Te części stale podlegają znacznym obciążeniom, co prowadzi do ich szybkiego zużycia.

Zastąpienie tych elementów jest dość proste, że można je wykonać samodzielnie. Jednocześnie ważne jest, aby wybrać odpowiednie rolki do natrysków. Możesz zapoznać się z cechami konstrukcyjnymi tych części na wyspecjalizowanych stronach.


JAK WYBRAĆ WAŁKI

Kabiny prysznicowe mogą być wyposażone w systemy przesuwne różnych typów. Najłatwiejszym sposobem na pobranie filmu jest porównanie starej części z nowymi systemami. Eliminuje to możliwość wyboru niewłaściwej średnicy koła.

Przy zakupie towarów w Internecie zaleca się dokładny pomiar średnicy rolki. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego narzędzia. Jeśli rozmiar nie pasuje, to eksperci zalecają kupowanie części, w których średnica jest o około 2 mm mniejsza od oryginału.

Ważne jest, aby również zwrócić uwagę na wielkość otworów w drzwiach, do których przymocowana jest konstrukcja. Muszą pasować do średnicy tulei, a liczba otworów musi odpowiadać konkretnemu rodzajowi wałka.

PRZYGOTOWYWANIE DYSKOZYCJI

Proces wymiany wideo można opisać w następujący sposób:

1. Pierwszym krokiem jest rozmontowanie dolnych kół. Czynności te wykonywane są wyłącznie z wnętrza kabiny. Usuwanie odbywa się za pomocą przycisku lub obrotu. To zależy od konkretnego modelu produktu.

2. Następnie górne rolki zostaną usunięte. Gdy wszystko zostanie usunięte, musisz podnieść drzwi i zdjąć je z szyn. Konieczne jest tylko umieszczenie szkła pionowo na miękkiej powierzchni (karton, pianka, szmata itp.).

3. Kolejnym krokiem jest rozmontowanie rolek. Usuń je ze skrzydła po odkręceniu kilku śrub. Po zakończeniu, miejsce mocowania musi być starannie oczyszczone, usuwając brud i rdzę.

4. Następnie zainstaluj nowe klipy. W tym celu śruby mocujące są odkręcane, a część umieszczana jest na szkle. Jednocześnie konieczne jest połączenie rękawa z otworami. Wyrównaj wszystkie części, rolki są mocno zaciśnięte za pomocą śrub.

Proces ten jest zakończony poprzez zainstalowanie drzwi w miejscu zgodnie z wcześniej opisanymi działaniami. Jeśli nie masz pewności, że możesz sam zainstalować wideo, lepiej powierzyć to doświadczonemu specjaliście.
CommentsSubskrybuj nowości:

Klikając przycisk "Wyślij", wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

markerOtwórz mapę