Wymiana przełącznika trybu wkładu

Mówimy Ci, jak wymienić kasetę przełączającą tryb (divertor) w mikserze prysznicowym.

Aby zastąpić, musisz wykonać kilka prostych operacji. Zdjęcie pokazuje mikser w formie, w której nie widzimy go w kokpicie. Specjalnie wyjęliśmy mikser, abyś mógł zobaczyć jego urządzenie i mamy nadzieję, że ten mały przewodnik lub instrukcja naprawy miksera w kabinie natryskowej pomoże ci rozwiązać problem.


Wygląda jak mikser pod prysznicem

W JAKI SPOSÓB USUNĄĆ UCHWYT MIESZALNIKA

Aby naprawić mikser, przede wszystkim trzeba go uwolnić od wszystkich zewnętrznych elementów, które widzimy w kabinie. Są to gałki zmiany biegów i fantazyjne wykończenia. Na rączce znajdziesz mały otwór, w którym znajduje się śruba mocująca.

W praktyce natrafiliśmy na dwa rodzaje śrub: z płaską głowicą śrubokrętową i kluczem sześciokątnym. Określ, co jest z tobą, i weź niezbędne narzędzie. W naszym przypadku jest to śrubokręt. Odkręcamy śrubę i wyjmujemy uchwyt. Działamy również z drugim pisakiem.

Za pomocą śrubokrętu odkręć małą śrubkę w otworze w uchwycie i wyjmij ją.

CO MIESZANIE MIESZKAĆ W KABINIE PRYSZNICOWEJ?

Pod selektorem trybu znajduje się nakrętka, która przytrzymuje listwę, odkręcić nakrętkę i wyjąć trym. W rzeczywistości ta nakrętka nie tylko pokrywa otwór z przeznaczeniem dekoracyjnym, ale także naciska korpus miksera na punkt mocowania. Wystarczy nie stosować żadnych innych metod mocowania miksera.

Ta sama funkcja jest wykonywana przez dolny pierścień dociskowy. Jest dwóch rodzajów: z gwintem i bez nici. Wśród nich nie ma "najlepszej" drogi, są po prostu inne. Usuwamy ten pierścień i jeśli pod tymi osłonami nie widać żadnych śrub, nasz mikser jest wolny od kabiny prysznicowej i może wisieć na wężach z tyłu kabiny.

JAK WYJMOWAĆ FUNKCJE ZMIENIAJĄCE WKŁADKI Z MIKSERA

W celu dalszej pracy z mikserem, dla wygody można go odłączyć od wszystkich węży, ale pamiętaj, że nie mówiliśmy tutaj o wyłączeniu wody, jeśli masz zamiar odłączyć wszystkie węże, konieczne jest wyłączenie wody do kabiny. W przeciwnym razie znajdziesz odświeżającą niespodziankę. Widzimy więc, że trzon przełącznika jest widoczny z ciała.

Jak pokazano na rysunku, odkręć nakrętkę mocującą (specjalnie pokazaliśmy pasatizhi na zdjęciu) za pomocą dowolnego narzędzia. Najczęściej nakrętkę tę można poluzować ręcznie, ściskając jej dłoń. Dłoń lub narzędzie odkręć wkład zaciskowy.

WYMIANA KASETY

Wyciągamy kasetę trybu ręcznie, jak pokazano na rysunku, a zamiast tego wkładamy nowy. Po zdjęciu dociskacza wyjmujemy wkładkę przełączającą tryb Jak usunąć wkład mieszający wodę Wkład do mieszania wody jest przytrzymywany przez blokadę nakrętki.

Jeśli Twój kran jest w dobrym stanie technicznym, będziesz mógł odkręcić uchwyt ręcznie. Nie ma potrzeby dokręcania elementu ustalającego za pomocą żadnego narzędzia, ponieważ dłoń jest wystarczająco mocna, aby dokręcić zabezpieczenie kasety.

Jeśli nie możesz odkręcić go bez użycia narzędzi, zrób to ostrożnie, nie uszkadzając chromowanego elementu ustalającego. Wyłącz rękę blokującą nakrętki.

Jeśli wszystko poszło dobrze, możesz wyjąć kasetę i zmienić ją na nową. Pod nakrętką wkładka niczego nie chwyta, zmontuj mikser i zainstaluj go na kabinie prysznicowej w odwrotnej kolejności.

A teraz, kiedy wszystko jest gotowe, możesz znów cieszyć się porannym prysznicem.
CommentsSubskrybuj nowości:

Klikając przycisk "Wyślij", wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

markerOtwórz mapę